Ayşe Ateş, tutuklu sanık Yüksel’in videosunu paylaştı: Bağı var mı, yok mu?

Ankara Çukurambar’da 30 Aralık 2022’de suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, soruşturma kapsamında tutuklanan Emre Yüksel’e ilişkin bir video paylaştı.

Ülkü Ocakları’nın iddianameye girmemesine ve MHP’li yöneticilerin açıklamalarına atıf yapan Ayşe Ateş’in paylaştığı videoda Yüksel’in bir olay sırasında kolunu tutan polise “Bir dakika, ben Ülkü Ocakları genel başkan yardımcısıyım” dediği görülüyor.

Ayşe Ateş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bağı var mı, yok mu? İlişkili mi, değil mi? Dilerseniz bir de ‘Tutuklananların bizimle alakaları yok. Bize iftira atıyorlar, operasyon çekiyorlar, saldırıyorlar!’ diyerek bağlarını reddettikleri sanıklardan biri olan EMRE YÜKSEL’in sesinden dinleyelim: (Kolundan tutan polise) – Bir dakika! Ben ‘Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısıyım.’

EMRE YÜKSEL KİMDİR?

Kiralık katil Eray Özyağcı’yı bir diğer sanık Tolgahan Demirbaş ile birlikte, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a tahsisli 06 AT 5021 plakalı araçla kaçırdığı tespit edilen zanlıdır. Videoda da ifade ettiği gibi: Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı’dır. Burada da devletin polisine, devlete kafa tutuyor. Tıpkı karıştığı bu siyasi cinayette yaptığı gibi.

….

Herkes eteğindeki taşları döksün; imaları, ithamları bir yana bırakıp elindeki bilgi ve belgeleri mahkemeye sunsun. Bir ayağı apaçık Ankara’da olan bu suikastin diğer ayağının nerede olduğunu da bütün kamuoyu öğrensin.

Bu hayattaki hiçbir şey doğruyu söylemekten daha zor, dalkavukluktan daha kolay değildir. – Dostoyevski”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir